Další operace

Aggynčin kontrolní rentgen v říjnu bohužel nedopadl vůbec dobře. Pravá nožka je na tom zhruba stejně jako předtím – částečně mimo jamku. Levá nožka je špatná hodně – už úplně luxovaná, tedy kyčelní kloub zcela mimo jamku :-(. Levou nožičku časem čeká endoprotéza, jinak se bohužel takto zásadní postižení kyčelního kloubu řešit nedá.

Pravé nožce jsme se po konzultaci s panem doktorem Hnízdem rozhodli pomoci prostřednictvím další operace.

19. listopadu 2018 podstoupila Aggynka zákrok, tentokrát dvojitou osteotomii pánve. Operace měla za úkol pomoci „lepší“ pravé nožičce, kde ještě nebyl kloub úplně luxovaný, aby lépe zapadl do jamky. Aggynka operaci krásně zvládla. Večer jsme si ji vyzvedli na klinice, po narkóze byla ještě trochu přešlá a spavá, ale doma se velmi rychle rozkoukala a od dalšího dne byla zase akčnější. Operace byla poměrně závažná a operovanou nožku mohla beruška zatěžovat jen postupně a zlehka, takže jsme ji oddělili na několik týdnů do ohrádky. Ven mohla vždy jen na chvilinku se vyvenčit, navíc jsme ji museli pod bříškem pomáhat ručníkem, aby nožku příliš nezatěžovala. Postupně ji ale víc a víc používala a stavěla se na ni. Foggy i Alvinek se k ní docela urputně snažili dostat – kromě jiného se jim totiž moc zalíbil Aggynčin nový pohodlný pelíšek.

Aggynka vše kolem operace zvládla krásně, dokonce léky proti bolesti potřebovala jen prvních 6 dní. Velmi ráda baštila i antibiotika – díky sýru, do kterého jsme jí je balili :-).

Chtěli bychom moc poděkovat panu doktoru Hnízdovi, který má Aggy v péči a operaci provedl – nejen za operaci samotnou, ale i za celkový přístup, opravdovou snahu pomoci a také velkou schopnost vysvětlit problém i možné řešení přímo a přitom velmi lidsky. Zároveň moc děkujeme všem dalším veterinárním lékařům, sestřičkám i dalšímu personálu na klinice za naprosto skvělý přístup a péči – velmi rádi Animal clinic na Bílé Hoře svěřujeme péči o všechny 3 naše psy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *