Sníh :)

Naši tři miláčci zbožnují sníh a moc jim to na něm sluší. Páníček s nimi vyrazil na procházku s foťákem a naštěstí ještě stihli sněhovou nadílku, než skoro všechno roztálo.

Leden 2019

Hned na začátku ledna jsme všechny naše pejsky na týden opustili a vyrazili za odpočinkem do Egypta. Foggynka byla „na dovolené“ ve svém oblíbeném Dogparku v Roztokách u Prahy – skvělém psím hotelu, kde to má moc ráda a kam se ráda vrací za hlídacími tetami i psími kamarády.

Alvinka a Aggynku nám pohlídali naši zlatí přátelé, Patrika a Radek, kteří jsou majiteli naší Agátky – takže 3 sourozenci byli týden spolu. Všichni si to náramně užili a strávili týden zlobením ve třech. Aggynka krásně zesílila a projevila se její urputná a velmi nebojácná povaha – nejenže zabrala Agátce její pelíšek, ale dokonce na něj milostivě pouštěla jen Agátku a brášku ani náhodou.  Patri, Radku, moc Vám děkujeme za skvělou péči!!

Naše štěňátka ve svých rodinách

Všem našim štěňátkům, která se rozutekla „po světě“ se daří krásně a jejich rodiny je mají moc rádi. Se všemi majiteli jsme v pravidelném spojení, píšou, jak se pejsci mají a co už umí a co provádějí a my z toho máme obrovskou radost. Je vidět, že jsme pro naše štěňátka vybrali ty úplně nejlepší rodiny.

Ashley (Šíší) ve Zdibech u Prahy řádí se svými třemi malými páníčky a prý to byl ten nejlepší dáreček celého roku.

Argoušek (doma Alvinek) u Luhačovic se nehne od svého polovičního brášky Alberta z Malé Rosičky a kluci jsou si nejen hodně podobní, ale také už skoro stejně velcí.

Arlene Bethany (Betynka) v Českých Budějovicích je moc šikovná a kromě toho, že paničku stále v noci budí (asi aby panička věděla, že na ni Betynka pořád dává pozor), je naprosto vzorná.

Agátka žije na Brníku a je to nadšená tryskomyška. Miluje svou boudu a bere si do ní kočičí společnost – když se kočce nechce, tak si ji do boudy prostě přinese (a kočka se nechá).

Moc děkujeme všem rodinám za vzornou péči o pejsky, máme z vás ze všech obrovskou radost!

Vánoce 2018

Máme za sebou krásné první Vánoce s našimi štěňátky Aggynkou a Alvinkem a pochopitelně také s Foggynkou.  Na Štědrý den jsme vyrazili jen na kratší vycházku po okolí – Aggynka ještě na nějaké velké výletování nebyla po operaci dost silná, ale i tak jsme si procházku moc užili. Štěňátka dostala pod stromečkem spoustu dobrůtek a také hračky. Některé vydržely jen pár minut, než byly vykuchány…. ale radost měli pejsci ze všeho obrovskou – o všechno se přetahovali a poprali. 26. prosince jsme celá rodina, tedy 4 dvojnožci a 3 psi, vyrazili do penzionu na Šumavu. Užili jsme si krásný týden výletů a odpočinku. Foggy s Alvinkem jsou naprosto vzorní turisté – chodili buď spolu na dvojvodítku nebo na volno, stále krásně u nohy. Ušli i 16 kilometrů. Aggynka chodila na kratší procházky a bylo vidět jak krásně sílí – ona je trochu poděs – strašně akční, zvědavá a trochu potrhlá :-). Pravá nožka, kterou jí na operaci oholili, sice už pěkně obrostla srstí, ale přece jen hodně kraťounkou.

2. ledna jsme s Aggy vyrazili za panem Dr. Hnízdem na kliniku na Bílou horu na kontrolní rentgen, který dopadl docela dobře. Hlavní úkol je teď nabrat svalovou hmotu – a Aggy může dělat všechno, co chce – hurá! Teď nadšeně skáče, běhá a pere se s maminkou a bráškou :-).

Další operace

Aggynčin kontrolní rentgen v říjnu bohužel nedopadl vůbec dobře. Pravá nožka je na tom zhruba stejně jako předtím – částečně mimo jamku. Levá nožka je špatná hodně – už úplně luxovaná, tedy kyčelní kloub zcela mimo jamku :-(. Levou nožičku časem čeká endoprotéza, jinak se bohužel takto zásadní postižení kyčelního kloubu řešit nedá.

Pravé nožce jsme se po konzultaci s panem doktorem Hnízdem rozhodli pomoci prostřednictvím další operace.

19. listopadu 2018 podstoupila Aggynka zákrok, tentokrát dvojitou osteotomii pánve. Operace měla za úkol pomoci „lepší“ pravé nožičce, kde ještě nebyl kloub úplně luxovaný, aby lépe zapadl do jamky. Aggynka operaci krásně zvládla. Večer jsme si ji vyzvedli na klinice, po narkóze byla ještě trochu přešlá a spavá, ale doma se velmi rychle rozkoukala a od dalšího dne byla zase akčnější. Operace byla poměrně závažná a operovanou nožku mohla beruška zatěžovat jen postupně a zlehka, takže jsme ji oddělili na několik týdnů do ohrádky. Ven mohla vždy jen na chvilinku se vyvenčit, navíc jsme ji museli pod bříškem pomáhat ručníkem, aby nožku příliš nezatěžovala. Postupně ji ale víc a víc používala a stavěla se na ni. Foggy i Alvinek se k ní docela urputně snažili dostat – kromě jiného se jim totiž moc zalíbil Aggynčin nový pohodlný pelíšek.

Aggynka vše kolem operace zvládla krásně, dokonce léky proti bolesti potřebovala jen prvních 6 dní. Velmi ráda baštila i antibiotika – díky sýru, do kterého jsme jí je balili :-).

Chtěli bychom moc poděkovat panu doktoru Hnízdovi, který má Aggy v péči a operaci provedl – nejen za operaci samotnou, ale i za celkový přístup, opravdovou snahu pomoci a také velkou schopnost vysvětlit problém i možné řešení přímo a přitom velmi lidsky. Zároveň moc děkujeme všem dalším veterinárním lékařům, sestřičkám i dalšímu personálu na klinice za naprosto skvělý přístup a péči – velmi rádi Animal clinic na Bílé Hoře svěřujeme péči o všechny 3 naše psy.

Říjen 2018

Vzali jsme foťák na podzimní podvečerní popocházení, tady je pár úlovků:

A tady je pár fotek našich ostatních potomků:

(Agáta)

(Argos)

(Ashley)

(Betynka)

Aggynka

Po velmi beznadějných dvou týdnech nám konečně svitla naděje. První veterinář nad Aggy doslova zlomil hůl. V pondělí jsme ale navštívili ortopeda MVDr. Hnízda, který Aggynku i její rtg snímek prohlédl a nastínil možná řešení. Hned ve středu Aggy podstoupila operaci, která se jmenuje juvenilní symfyziodéza, která by jejím nožičkám mohla pomoci. Aggynka byla moc statečná, večer jsme si ji na klinice vyzvedli a odvezli zpátky domů. Mysleli jsme, že ji necháme v klidu odpočinout stranou od maminky Foggy i bratříčka Alvinka, ale štěňátka jsou nerozlučná dvojka a byla mnohem spokojenější společně. Aggynce sice hodně vadil ochranný límec, ale nakonec s ním zvládla jíst i pít a po dvou dnech se ho s pomocí Alvinka zbavila. Naštěstí je vzorná a ránu si nekouše. Moc doufáme, že Aggy zákrok pomůže a nožky se budou dále vyvíjet lépe.

Aggynka je každopádně veselá, hravá a svého hodného brášku dost terorizuje, i když je výrazně menší než on.

9 týdnů

Čas plyne jako voda a do svých rodin odjeli i Argoušek

a Arlene Bethany (Betynka).

Také oni se velmi rychle zabydleli a dělají svým rodinám radost. Argos (kterému doma říkají Alvi, protože sousedé mají psa Arga) navíc dělá společnost svému bráchovi, osmnáctiměsíčnímu Albertovi z Malé Rosičky, se kterým má stejného tatínka.

Ve stejný den, kdy nám odjel Argoušek, jsme se bohužel na rentgenovém vyšetření naší Aggy dozvěděli moc smutnou a nečekanou zprávu. Aggynka má vrozenou vážnou vadu kyčlí. Snažíme se Aggynce pomoci jak jen to půjde. Protože ale vyhlídky nejsou vůbec růžové, necháváme si doma ještě jedno Foggynčino štěňátko, pejska Alvinka. Rodině, do které měl Alvinek patřit, jsme pomohli najít jiné štěňátko a moc doufáme, že jim bude dělat samou radost.

Aggynka s Alvinkem se doma spolu perou a hrají si a často mučí svou maminku Foggy, která si ale nenechá všechno líbit a svá štěňátka poměrně tvrdě vychovává.

8 týdnů

18. srpna 2018 bylo našim štěňátkům 8 týdnů a hned následující den si je postupně začaly odvážet jejich milující rodiny. Jako první odjela se svou rodinou Agátka,

ve stejný den poté ještě Ashleynka.

Najednou byla doma už jen 4 štěňátka a začalo se nám moc stýskat. Foggy se naopak tvářila zcela vyrovnaně a spokojeně. Obě holčičky se doma velmi rychle zabydlely a jsou se svými rodinami šťastné. Nám je po nich sice moc smutno, ale zároveň se radujeme, že jsou ve svých domovech spokojené.